مدیر شعبه‌ی آسیای جنوبی شرکت مک‌آفی: به هکرها باج ندهید

مهر 19, 1396 | | امنیت، خبرهای فن آوری اطلاعات و ارتباطات |

حمله‌ی باج‌افزارها به کامپیوترها و دستگاه‌های الکترونیکی مختلف، در حال حاضر به رایج‌ترین نوع حمله‌ی سایبری تبدیل شده است.
افراد زیادی در دنیا اخیرا با باج‌افزارهای بزرگی مثل WannaCry دست و پنجه نرم کرده‌اند؛ باج‌افزارهایی که اطلاعات افراد را قفل می‌کنند و از آن‌ها می‌خواهند تا برای آنلاک شدن کامپیوتر و اطلاعات، مبلغ مشخص شده‌ای را پرداخت کنند. با این حال، ظاهرا اگر درگیر باج‌افزار شده‌اید، باید قید فایل‌های خود را بزنید.


شرکت امنیتی «مک‌آفی» معتقد است که نباید به هکرهایی که باج‌افزار ساخته‌اند، مبلغی پرداخت کرد. متخصصان این شرکت می‌گویند که پرداخت باج، به معنای آنلاک شدن کامپیوتر و دریافت فایل‌ها نخواهد بود. ممکن است حتی هکرها پس از دریافت پول، دوباره به آن فرد حمله و درخواست باج بیشتری کنند.
«آناند رامامورتی»، مدیر شعبه‌ی آسیای جنوبی شرکت مک‌آفی، به تازگی در مصاحبه‌ای گفته است: «پاسخ به تقاضای هکرها به معنای همکاری آن‌ها نیست. در موارد زیادی، امکان اینکه کلیدهایی برای آنلاک کردن دریافت کنید، بسیار کم است. می‌توانید مطمئن باشید کسانی که باج را پرداخت کنند، به عنوان هدف‌های احتمالی برای حمله‌های بعدی انتخاب می‌شوند.»
مدیر شعبه‌ی آسیای جنوبی مک‌آفی هم‌چنین در مصاحبه‌ی خود به این موضوع اشاره کرد که ده سال پیش، شرکت آن‌ها روزانه ۲۵ تهدید سایبری را بررسی می‌کرد، ولی امروز این رقم به ۵۰۰ هزار عدد در روز رسیده است.

نوشتن یک دیدگاه